„Narzeczony mimo woli”, komedia romantyczna z 2009 roku. Główną rolę żeńską zagrała Sandra Bullock- jedna z moich najlepszych aktorek /„Ja Cię kocham, a ty śpisz”, „Totalna magia”, „Speed- niebezpieczna prędkość”/. Partnerował jej Ryan Reynolds /„Teściowie”, „Amityville”, „X-Men. Geneza- Wolverine.”/.
„Do diabła z miłością” komedia romantyczna z 2003 roku. Film zrealizowano w konwencji kina lat 60- tych. Błyskotliwe gagi, muzyka w klimacie swingu, klasycznego jazzu. Dla zwolenników takich klimatów nie lada gratka. Muzyka jest ważnym elementem, w niektórych momentach film wchodzi w klimat musicalu. Dźwięk tworzy zgrabną całość wraz ze scenografią, uroczą grą aktorów, czy ich eleganckimi ubiorami. W tej przestrzeni film nawiązuje do „Diabeł ubiera się u Prady”.
Uwielbiasz filmy fantasy, gdzie można znaleźć dużo magii? Nie? To może czarne komedie? A może po prostu filmy o miłości? Jeżeli chociaż raz na któreś z powyższych pytań odpowiedziałaś tak i jeszcze do tej pory nie obejrzałaś Totalnej magii to sięgnij po nią natychmiast! Zbliżające się wielkimi krokami Andrzejki to świetna okazja, by za pomocą tej produkcji wprowadzić się w odpowiedni nastrój.
Marzeniem każdego mężczyzny jest, by jego dziewczyna była super laską. Ale nie każdy facet jest umięśnionym macho, bogatym biznesmenem, znawcą win, czy nawet wybitnym naukowcem. Grono płci męskiej to tzw. przeciętniacy, którzy nieraz przytłoczeni własnymi kompleksami, nie wierzą w swoje szanse u kobiet. Nie biorą pod uwagę, że za każdą, nawet najpiękniejszą fasadą, kryje się zwykle również przeciętna dziewczyna. O tym jak zmierzyć się z własnymi niedoskonałościami i przeistoczyć się z szaraka „na 5” w prawdziwego mężczyznę na „mocne 10” przede wszystkim w swoich oczach jest komedia Jima Smitha "Dziewczyna z ekstraklasy".
Trzeba przyznać, że "Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi" to tytuł, który łatwo nie wpada w ucho. Nawet po zapoznaniu się z filmem muszę się zastanowić nad jego pełną nazwą. Jednak w filmie panuje ogólnie angielski humor, ponieważ powstał on w Wielkiej Brytanii, więc złożoność tytułu nie dziwi. Angielski humor zawsze wyróżniał się z pośród tłumu.
Film zrealizowano w 2004 roku. Kilka dni temu został wyświetlony w telewizji. Pomimo upływu lat nie traci na swej wyrazistości przedstawionych postaci. Na ważności poruszanych spraw. Jest głęboką analizą rodziny.
Obraz łączy w sobie elementy dramatyczne i komiczne. Umieściłabym film w nurcie obyczajowym. Dlaczego? Temat filmu dotyczy naszej codzienności. Zmagania się z różnymi wyzwaniami przed którymi stawia nas życie. Nierzadko są to momenty dramatyczne, przepełnione wielkim ładunkiem emocjonalnym. Decyzje jakie zostaną podjęte zaważą na naszym życiu oraz życiu nam bliskich. W pierwszej chwili trudno objąć logiką lawinę zdarzeń. Wydaje się iż jest to koniec świata. I dalej nic, i dalej pustka. Lub rzucamy się w wir pracy, odgradzając się od zdarzenia- może czas się cofnie? Może znów będzie po staremu? Może ona wróci? Może praca znieczuli- tak mocno, do końca- i stale będziemy zagłuszać powstałą pustkę? Nagłą utratę?
Podobno najlepiej pisać recenzję filmu zaraz po projekcji, aby po pierwsze niczego nie zapomnieć, a po drugie przenieść swoje myśli jak najszybciej na kartkę papieru lub do pliku tekstowego (zależy jakie pokolenie). Tym razem jednak wolałem odczekać, nie spieszyć się ponieważ sądziłem, że znajdę w tej produkcji jakieś plusy wraz z mijającym czasem, odkryję coś czego nie dostrzegłem od razu. I rzeczywiście tak się stało! Jest jeden walor tego filmu, a nazywa się Eva Longoria Parker.
Kolejna amerykańska produkcja nakręcona dla mniej wymagających widzów. Nie znajdziecie tutaj porywającej akcji, wciągająca fabuła to też nie ten film. Obraz współczesnej młodzieży zza oceanu został przedstawiony w prosty nie zmuszający do refleksji sposób.
Emma Stone wciela się w rolę Olive - zwyczajnej licealistki, która staje się ofiarą własnej plotki zyskując tym samym sławę wśród rówieśników. Fikcyjna utrata dziewictwa wynosi ją na sam szczyt szkolnych języków. Wiadomość bardzo szybko się rozchodzi docierając nawet do uszu szanownego grona pedagogicznego.
Alan Poul, który przyznać trzeba nie należy do wybitnych tego świata wydał nowe dzieło, które budzi różne emocje. Jedni są na „tak” inni na „nie”. Od filmu, który posiada w swoim bagażu taką aktorkę jak Jennifer Lopez można by wiele wymagać. Film bardzo podobny scenariuszem do innych komedii romantycznych także nowości nie oczekujmy.
Zoe, kobieta, która niestety nie ma szczęścia w miłości prowadzi dosyć spokojnie życie, do momentu kiedy podejmuje decyzje, która wiele zmieni w jej życiu. Główna bohaterka, w której rolę wcieliła się J.Lo nie spotkała do tej pory faceta marzeń, który dałby jej szczęście.
Film "Stosunki międzymiastowe" oglądnąłem całkowicie przypadkowo. Nie jest to coś ambitnego, wysokobudżetowego i mierzącego gusta ambitnego kinomana który z chęcią wziąłby na ruszt kolejną część "Ojca chrzestnego" najlepiej z "Pełnym Magazynkiem" lub przekąsiłby na deser "Mechaniczną Pomarańczę". Nie… Jest to jeden z tych filmów na który powinno się zabrać dziewczynę. Pod warunkiem jeśli idzie się do kina, a nie na film… Jeśli wiecie o co mi chodzi :-)
To na wstępie powiem tak: Jennifer Aniston ("Przyjaciele", "Sztuka zrywania", "Bruce Wszechmogący"), Scarlett Johansson ("Vicky Cristina Barcelona", "Iron man 2", "Prestiż", "Między słowami" ), Jennifer Connelly ("Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia", "Droga do przebaczenia", "Hulk", "Piękny umysł"), Drew Barrymore ("Wszyscy mają się dobrze", "Aniołki Charliego", "Donnie Darko"), Ben Affleck ("As w rękawie", "Daredevil", "Zapłata", "Pearl Harbor", "Armageddon"), Justin Long ("Wrota do piekieł", "Szklana pułapka 4.0", "Smakosz"), Bradley Cooper ("Drużyna A", "Wszystko o Stevenie", "Kac Vegas", "Polowanie na druhny") to grupka dość znanych ludków, która wystąpiła w tym filmie. Czy to plus dla filmu? To zależy...
Nie polecam "Pewnego razu w Rzymie" bo trudno mi znaleźć argument, który by go obronił. Komedie romantyczne z założenia to bardzo relaksujący gatunek filmowy, do tego na miły wieczór we dwoje, ale w tym przypadku jakoś to się średnio udało. Głównym mankament filmu, to momenty całkowicie irytujące, które chętnie by się przewinęło do przodu, aby nie dostać odruchów wymiotnych.
Beth Harper (ładna Kristen Bell) udaję się do Rzymu, na wesele swojej młodszej siostry. Podczas ceremonii wchodzi pijana do słynnej, włoskiej fontanny miłości z której zabiera kilka monet na pamiątkę.
Pełna humoru komedia romantyczna, pozwalająca na chwilę zapomnienia i oderwania się od życia codziennego. Reżyserem filmu jest Bart Freundlich, osoba która na swoim koncie nie posiada wielu sukcesów filmowych. Co pokazuje, że nie tylko „znani i lubiani” reżyserowie mogą wyprodukować coś na miarę światowego sukcesu, ale również Ci bardziej przeciętni, których nazwiska znajdują się ciut niżej w hierarchii.
Główna bohaterka Sandy jest kobietą, która prowadzi ustabilizowane życie. Ma męża i dwójkę dzieci, a w jej życiu codziennym nie pojawiają się żadne kłopoty.
Reżyserką tego filmu jest osoba, na koncie której znajduje się mnóstwo dobrych produkcji, chociażby taka jak “Holiday”. Film ten zdobył dość duży rozgłos, wydano niezliczenie wiele recenzji na jego temat, sprzedano miliony biletów. A wszystko to pokazuje jakość tejże produkcji.
„To skomplikowane” jest komedią romantyczną w wielkim stylu. Przedstawia losy Jane, która jest rozwódką próbującą poradzić sobie z tym, w życiu codziennym. Jest matką trojga wspaniałych dzieci. I z boku przygląda się życiu swojego byłego męża, który radzi sobie niesamowicie dobrze z młodszą o kilkanaście lat, drugą żoną.
Dosyć głośna produkcja Meyers’a, o której na pewno większość z Was musiała słyszeć. W obecnej chwili film ma prawie 3,5 roku jednak uważam, że jest to jeden z lepszych filmów jakie kiedykolwiek widziało kino. Obsada aktorska w rolach damskich jest oczywiście idealnie dobrana, mamy tutaj 2 znane aktorki (Cameron Diaz, Kate Winslet) mające na swoim koncie bardzo dobre produkcje filmowe. Jeśli chodzi o grono męskie również nie ma czym pogardzić (Jude Law, Jack Black). Panowie podobnie jak ich koleżanki są zaliczani do aktorów można powiedzieć górnej półki. Muzyka w filmie jest idealnie dopasowana do poszczególnych scen, co nadaje całości idealny efekt.
Film ten jest komedią romantyczną z dość charakterystycznym humorem. Dla jednych odrzuceniem filmu może być obsada aktorska, w której główną rolę obejmuje niezbyt lubiana aktorka Lindsay Lohan. Jednak w przypadku tego filmu nie należy się kierować doborem aktorów.
Film opowiada o sekretarce pracującej w nudnej redakcji (Lindsay Lohan). Dziewczyna ma na głowie opiekę nad młodszą siostrą. Kiedy rodzice sióstr umierają Thea postanawia przejąć stanowisko głowy rodziny. Jednak nieskutecznie. Nie posiada dobrej pracy i nie daje sobie rady z obowiązkami. Cała akcja filmu rozpoczyna się, gdy sekretarka - Thea ma zostać wyrzucona z pracy.
„Made In Hungaria” to oryginalny tytuł węgierskiej muzycznej komedii którą na polskich ekranach zobaczymy pod pikantnym tytułem „Papryka,Sex i Rock’N’Roll”.
Akcja rozgrywa się w komunistycznych Węgrzech, gdzie powraca ze Stanów Zjednoczonych Miklós Fenyö ze swoją rodziną. Wywołuje to ogromne zdziwienie bowiem w tych trudnych czasach „turystyka” miała charakter głównie emigracyjny.
Miklos jako młody chłopak nasiąknięty Ameryką lat 60-tych jak wirus rozsiewa wśród dawnych przyjaciół zachodnią kulturę. Jego stroje, fryzura, amerykański styl bycia robią pozytywne wrażenie na młodzieży psując jednocześnie samopoczucie obecnej władzy.
Był okres kiedy komedie romantyczne wyrastały jak grzyby po deszczu. Ich ilość świadczyła o poziomie, który sobą reprezentowały. Z worka przeciętności i częstej tandetności wyłowienie czegoś naprawdę wartego uwagi było trudne. W końcu filmowcy wzięli na wstrzymanie. Skupiając się na konkretach sprawili, że humorystyczne opowieści z miłosnym zabarwieniem nabrały odpowiedniej formy, która w pełni usatysfakcjonuje średnio wybrednego widza. Dla tych naprawdę wymagających, produkcje te nie zwrócą ich uwagi. Dobrze, że prawdziwych koneserów jest nadal jeszcze garstka.
Kolejny film z kategorii "łatwy, lekki i przyjemny". Ewidentna komedia romantyczna na wieczory we dwoje. I pomimo tego, że przed połową filmu znamy już zakończenie to i tak nieźle się go ogląda. W rolach głównych zobaczymy Ume Thurman, Colina Firtha, Jeffreya Deana Morgana. Pan Morgan może i znaną twarzą nie jest, ale w tym filmie akurat jest bardzo przyjazną twarzą za którą trzyma się kciuka lub nawet dwa. Historyjka jest już oklepana do granic możliwości, więc nie można tutaj mówić o czymś nowatorskim i odkrywczym.