Filmy obyczajowe

Skrzydlate świnie

Gatunek : dramat / komedia / obyczajowy
Rok produkcji : 2010
ocena
8.33
Skrzydlate świnie

Film o niczym. Tak właśnie pomyślałem gdy zobaczyłem napisy końcowe. Zmarnowałem czas na tym polskim filmie, który opowiada o kibicach piłkarskich jednej z drużyn grającej w klasie B.

No dobra, przyznaję się od razu, że żaden ze mnie wielki fan piłki nożnej. Oglądam zawsze mecze naszej reprezentacji i to mi w zupełności wystarcza jeśli chodzi o ten sport. Nie rozumiem z kolei ślepej miłości do lokalnych drużyn i tego całego bzika na tym punkcie. Dla mnie ta postawa jest zupełnie niepoważna i raczej kierowana dla młodzieży i dzieci niż dorosłych facetów lub kobiet.

Drogówka

Gatunek : kryminał / obyczajowy
Rok produkcji : 2013
ocena
8.00
Drogówka

Film przedstawiający współczesny obraz polskich stróżów prawa, którzy pilnując porządku na ulicach, okazuje się, że sami mają „bałagan” w swoim życiu, w głowach i na komendzie. Pierwsza scena, którą widzimy to świętujące towarzystwo na domowej imprezie, alkohol leje się strumieniami, wszyscy się śmieją i opowiadają historie. Pocałunkom, szczerym uściskom nie ma końca. Na pierwszy rzut oka widać, że się wszyscy bardzo dobrze znają i szanują. Niesamowicie czują się w swoim towarzystwie i błędem nie będzie jeśli pomyślimy, że to jedna wielka rodzina. I takie ciepłe relacje panują nie tylko po ale również i w pracy.

Przybyli ułani

Gatunek : komedia / obyczajowy
Rok produkcji : 2005
01.06.2012
przez Michał Kucal
ocena
7.30
Przybyli ułani

Z pierwszego szermierza Rzeczpospolitej miał być pierwszym handlarzem wódką spoza Osieka, mowa tu o roli Zbigniewa Zamachowskiego (Mariana w filmie "Przybyli ułani"), za którą przyznano mu w 2006 nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Oprócz Zamachowskiego w filmie zagrali m.in. Kinga Preis (Jadźka, żona Mariana), Krystyna Feldman (Janikowa), Stefan Burczyk (ojciec Jadźki). Film wyreżyserował, znany nam z przedstawienia losów Kargula i Pawlaka, Sylwester Chęciński, autorem scenariusza jest Grzegorz Stefański. Film ukazał się w cyklu Święta Polskie 15 sierpnia 2006.

Wróć do mnie

Gatunek : komedia / obyczajowy / romans
Rok produkcji : 2000
09.05.2012
przez beatrix
ocena
7.50
Wróć do mnie

„Wróć do mnie”- produkcja z 2000 roku. Główne role zagrali: David Duchovny /”Ruby”, „ Z archiwum X”/, Minnie Driver /”Miasto nadziei”, „Upiór w operze”, „Otchłań”/,oraz Joely Richardson /”Dynastia Tudorów”, „Anonimus”/.
Znajdziemy tu zwykłą codzienność - miłość, radość, smutek, śmierć, życie. Każdy z nas wcześniej czy później przerabia te tematy. Każdy z nas kogoś traci, kogoś zyskuje.

Niezawodny system

Gatunek : obyczajowy
Rok produkcji : 2008
05.03.2012
przez Marta Szweda
ocena
6.50
Niezawodny system

"Starsza pani musi zagrać" - Miłość, która przezwycięża wszystko, czas, śmierć, a nawet własne słabości. Takie uczucie jest nam potrzebne zawsze, w każdym wieku, bez względu na wiek, status społeczny. Właśnie taka miłość jest tematem filmu Niezawodny system Izabeli Szylko. Jednak nie jest to kolejna komedia romantyczna lub wyciskający łzy dramat o rozdzielonych kochankach, ale mądra i pełna ciepła opowieść o uczuciu do ukochanego, które trwa nawet po jego śmierci.

Paragraf na bierność

Gatunek : obyczajowy
Rok produkcji : 2011
ocena
9.73
Paragraf na bierność

Natknąłem się ostatnio w sieci na ciekawy film prądu niezależnego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że obraz ten jako jeden z nielicznych pod względem układu semantycznego szczególnie w warstwie formalnej bije na głowę nie tylko obrazy swoich kolegów półprofesjonalistów, ale też profesjonalistów. Dlaczego? Bo forma, bez nadmiaru efektownych środków artystycznych i sztampowych rozwiązań idealnie odwzorowuje treść. Wewnętrznym więc moim nakazem jest próba zmierzenia się z analizą tego filmu. Oczywiście piszę o krótkometrażowy dokumencie „Paragraf na bierność” Agnieszki Opyt i Dominika Krawczyka.

Lalka

Gatunek : obyczajowy
Rok produkcji :
22.01.2011
przez beatrix
ocena
6.17
Lalka

Bolesław Prus jest znanym pisarzem. Jego wprawne i spostrzegawcze oko przelało na papier wiele myśli które stworzyły interesujące obrazy. Obrazy-historie. Dosłownie i w przenośni. Możemy sporo dowiedzieć o ówczesnych pisarzowi czasach.
„Lalka” to książka niezwykła w dorobku pisarza. Pierwotny tytuł miał brzmieć „Trzy pokolenia”. Poprzez pryzmat szalonej miłości imć Wokulskiego do zjawiskowej panny Łęckiej nakreślona jest zmiana epok. Epoka pary i żelaza zastępuje epokę podziałów na bogatych i biednych w rozumieniu pochodzenia: szlachta, mieszczaństwo, plebs. Epoka pełna muślinów, ciężkich kotar, obowiązkowego pianina w każdym szanującym się domu- epoka zmierzchu. Epoka żelaznej kolei, telegrafu, żarówki Edisona- epoka świtu. Przez czas jakiś te epoki się przenikają. Nie jest im dane jednak współtrwanie. Nie stworzą idealnej symbiozy. Postęp nie patrzy z sentymentem w przeszłość. Jest egocentrykiem.

Trzeci

Gatunek : dramat / obyczajowy
Rok produkcji : 2004
ocena
6.88
Trzeci

Polski film drogi z Markiem Kondratem (dziś koneserem wina, wtedy jeszcze aktorem), z niezmiennie piękną Magdaleną Cielecką i coraz bardziej popularnym Jackiem Poniedziałkiem. I to chyba tyle w temacie. Film można obejrzeć ale nie należy spodziewać się fajerwerków.
Wszystkie recenzje dotyczące tego filmu wspominają, iż „Trzeci” miał nawiązywać do filmu Romana Polańskiego „Nóż w wodzie”. Ponieważ nie widziałam tej produkcji, nie mam więc odniesienia. Obejrzałam „Trzeciego” bez żadnych porównań, oczekiwań.

Social Network

Gatunek : obyczajowy
Rok produkcji : 2010
ocena
8.14
Social-Network

Pamiętacie może rok 2003? Słyszeliście może wtedy o kimś takim jak Mark Zuckerberg? Nie? To zapamiętajcie tą datę bo to właśnie tamtego roku na uniwersytecie Harvarda, po tym jak dziewczyna rzuciła Zuckerberga… rozpoczął się nowy rozdział w dziejach Internetu. Szczerze polecam ten film i zachęcam do jego oglądnięcia. Reżyserem jest David Fincher ("Siedem", "Podziemny krąg", "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"). Lubię także tego reżysera. Zwykle za tematykę filmu obiera sobie dość nietypowe historie, aczkolwiek bardzo ciekawe.

Social Network

Gatunek : obyczajowy
Rok produkcji : 2010
ocena
5.50
Social-Network

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się film o tym, jak powstała społeczność Facebook.
Myślałam, że film będzie nudną biografią twórcy tegoż serwisu. Jednak okazał się ciekawy, kontrowersyjny i mocno wciągający. Główny bohater Mark Zuckerberg, a zarazem twórca Facebook'a to zadufany w sobie szowinista za co można go znienawidzić od pierwszych minut filmu. Można by, gdyby nie wielki geniusz, wspaniały umysł i umiejętności programistyczne. Dużo łatwiej jest nienawidzić ludzi, którzy w żadnej dziedzinie nie wzbudzają podziwu i respektu.

The Social Network

Gatunek : obyczajowy
Rok produkcji : 2010
ocena
7.83
Social-Network

I w końcu jest. Film, który w ostatnim czasie był najbardziej pożądanym, o którym tak wiele mówiono, pojawił się na ekranach kin. Już sama ilość sprzedanych biletów powinna zachęcać do obejrzenia tejże produkcji. Ponadto reżyserem jest sam David Fincher, który jak wiadomo jest twórcą „Ciekawego przypadku Benjamina Buttona”. Niezwykła historia opowiadająca o najmłodszym miliarderze świata, zdobywa coraz więcej uznania.

Wszystko zaczęło się pewnego październikowego wieczoru, kiedy to młody student został porzucony przez dziewczynę. Pijany i zdruzgotany wpada na pomysł założenia bazy, w której znajdą się wszystkie studentki Harvardu.

Radio

Gatunek : dramat / obyczajowy
Rok produkcji : 2003
ocena
6.92
Radio

W któryś z ciepłych wieczorów zacząłem przeglądać zbiór swoich filmów, takich do obejrzenia a mam ich mnóstwo. Czekają sobie spokojnie w kolejce. Często dzielę filmy na filmy np. gatunku jaki lubię, lubianego przeze mnie aktora lub reżysera. W tym przypadku akurat lubię Eda Harrisa, zdaniem np. Jennifer Lopez - najbardziej męskiego aktora amerykańskiego. Zasiadałem więc z zaciekawieniem do filmu.

Film wspaniały, bardzo emocjonujący, grający na takich innych nutkach naszego umysłu niż zazwyczaj.

Co nas kręci, co nas podnieca

Gatunek : komedia / obyczajowy
Rok produkcji : 2009
18.07.2010
przez Bartosz Studenny
ocena
8.25
Whatever Works

Po obejrzeniu 10 minut filmu miałem wielką nadzieję, że dostałem w swoje łapska dzieło z gatunku cyniczno-ironiczno-prześmiewczego, które z wielką radością oglądnę w przyszłości jeszcze wiele razy. Tak właśnie reaguję na tego typu filmy, wracam do nich wielokrotnie, aby nic mi nie umknęło. "Co nas kręci, co nas podnieca" Woodyego Allena zapowiadał się znakomicie, niczym hamburger z McDonald's na billbordach. Ale niestety z biegiem czasu, ten wysoki, otwierający scenariusz poziom opada i opada, aż w pewnym momencie nawet nuży. Szkoda.

Amerykańskie ciacho

Gatunek : obyczajowy
Rok produkcji : 2009
ocena
5.89
 Spread

Recenzja tego filmu powinna się skończyć już w momencie jej rozpoczęcia. Tyle szumu wokół filmu, szaleństwo na premierze. A to wszystko po co? Dobrze, że film trwa tylko 97 minut, ponieważ dłużej chyba nie dało, by się tego oglądać. Skusiłam się na ten film z jednego powodu, aby przekonać się czy jest wart polecenia. Zapowiedź nie przemawiała do mnie, a raczej krzyczała: "trzymaj się z dala od tego filmu". I tak powinien zrobić każdy kto nie chce tracić czasu na film, którego akcja kręci się wokół kretyna uważającego się za pępek świata.

0_1_0

Gatunek : obyczajowy
Rok produkcji : 2008
ocena
5.33
0_1_0

Zanim zasiadłem do obejrzenia świeżej premiery DVD „0_1_0”, dystrybutora Gutek Film, zastanawiałem się nad pochodzeniem tytułu. Nie dawało mi spokoju, co system zerojedynkowy, głównie charakteryzujący dziedzinę informatyki, ma wspólnego ze współczesnym kinem. Szczerze mówiąc, nie uzyskałem jasnej odpowiedzi. Pozostały mi domysły i wyciąganie trafnych wniosków.

„0_1_0” to kolejna pozycja rodzimego kina. Produkcja została uhonorowana nagrodą specjalną na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2008 roku.

Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.