Dzwoneczek i zaginiony skarb

Gatunek : animacja
Rok produkcji : 2009
03.11.2009
przez Bartosz Studenny
ocena
10.00
TINKER BELL AND THE LOST TREASURE

Przepełniony humorem i fantazją film „Dzwoneczek i zaginiony skarb” jest kolejnym hołdem dla ukochanej przez wiele pokoleń dzieci bohaterki „Piotrusia Pana”, maleńkiej wróżki Dzwoneczka Scenarzyści Walt Disney Pictures oraz John Lasseter, producent wykonawczy Pixar and Disney Animation Studios, dwukrotny laureat nagrody Oscara, stworzyli razem uroczą, zapadającą w serce opowieść stanowiącą wielką inspirację dla dziecięcej wyobraźni.

"Dzwoneczek to jedna z najwspanialszych postaci stworzona kiedykolwiek przez Walta Disneya" - twierdzi Lasseter. - "Opowiadanie jej nowych przygód i wykreowanie wokół niej zupełnie nowego magicznego świata, było bardzo ekscytujące. Stworzyliśmy rodzaj współczesnej mitologii, coś zupełnie wyjątkowego".

Dzwoneczek i jej przyjaciółki wróżki z Przystani Elfów wracają do nas w drugim pełnometrażowym filmie. Najnowsza opowieść Walta Disneya "Dzwoneczek i zaginiony skarb" jest kontynuacją przygód sympatycznej wróżki, która tym razem zabiera widzów daleko poza magiczny świat Przystani Elfów na spotkanie największej przygody w swoim życiu.

W pierwszej części serii zatytułowanej po prostu "Dzwoneczek" widzowie po raz pierwszy mieli szansę usłyszeć głos maleńkiej wróżki i poznać jej pochodzenie. Teraz miłośnicy tego magicznego świata mogą towarzyszyć Dzwoneczkowi w śmiałej wyprawie, której celem jest uratowanie rytuału dzięki któremu mieszkańcy Przystani Elfów mogę czarować, a tym samym opiekować się całym nieskończonym światem roślin i zwierząt. Będzie to bardzo niebezpieczna podróż, pełna niezwykłych odkryć i zaskakujących spotkań, które możliwe są tylko dzięki ogromnej sile wyobraźni.

STRESZCZENIE

Wszyscy mieszkańcy Przystani Elfów przygotowują się na przyjście jesieni. Na odległym lądzie wróżki zajęte są malowaniem liści, zbiorem wielkich, pomarańczowych dyń, wskazywaniem dzikim gęsiom drogi na południe.
Tymczasem podekscytowany Dzwoneczek czeka na spotkanie z samą królową. Niedługo na niebie pojawi się błękitny księżyc, wielka osobliwość w przyrodzie. Kiedy podczas specjalnej ceremonii, którą ma przygotować Dzwoneczek, jego światło padnie na magiczny kamień księżycowy, ruszy młyn i odnowią się zapasy magicznego pyłku.

Przyjaciel Dzwoneczka, Terencjo, bardzo chce pomóc w przygotowaniach do ceremonii, ale nagle wydarza się nieszczęście: kamień księżycowy - najcenniejszy skarb wróżek - rozpada się na kawałki. Czy Dzwoneczek może dopuścić do tego, by Przystań Elfów pozbawiona została magicznego pyłku, bez którego wróżki nie będą mogły latać? Wróżka obwinia Terencja o katastrofę. Ich przyjaźń zawisa na włosku.
Zrozpaczony Dzwoneczek postanawia zdobyć nowy kamień księżycowy, bo tylko to może uratować całą czarodziejską krainę. Obrażona na Terencja nie chce prosić go o pomoc, zamiast tego w tajemnicy buduje balon i sama wyrusza w tajną misję. Kieruje się daleko na północ od Nibylandii. Spodziewa się odnaleźć tam zaczarowane Zwierciadło Incanty, które ma moc spełniania wszelkich życzeń.

Bezcenne Zwierciadło ukryte jest na pirackim statku gdzieś na krańcu świata, w miejscu gdzie można spotkać tajemnicze i niezwykłe istoty, a gdzie na śmiałków czekają niesamowite niespodzianki.
Na szczęście Dzwoneczek ma u swego boku niezawodnego i odważnego świetlika.
Czy Dzwoneczek uratuje Przystań Elfów? Czy zdoła powrócić do domu, nim wzejdzie błękitny księżyc? Czy jej przyjaźń z Terencjem przetrwa trudne chwile?
Mała wróżka przebędzie długą drogę, by przekonać się, że nie ma na świecie większego skarbu niż prawdziwa przyjaźń. Wiara, zaufanie i odrobina... magicznego pyłku nauczą ją wiary w siebie i w niezawodną siłę przyjaźni.

W filmie po raz kolejny spotykamy także innych przyjaciół Dzwoneczka: Mgiełkę, Iskierkę, Różyczkę, Jelonkę, ich mądre opiekunki - Królową Klarion i Wróżkę Duszkę - oraz zabawnych cynków Klanka
i Pompona.

TWÓRCY FILMU

Autorzy filmu są doskonale znani widowni także z innych dziecięcych produkcji, które odniosły światowy sukces i zaskarbiły sobie sympatię małych widzów. Najważniejsze osoby wchodzące w skład zespołu, to: reżyser Klay Hall („Simpsonowie”), producent Sean Lurie („Pełzaki: Gdzie jest bobas?”), scenarzysta Evan Spiliotopoulos („Mała Syrenka 3”), dyrektor artystyczny Ellen Jin Over („Tarzan 2”), reżyser animacji Sheryl Sardina Sackett („Kubuś i Hefalumpy”) i montażysta Jeremy Milton („Bambi 2”). Na szczególne wyróżnienie zasługuje postać kompozytora Joela McNeely („Kubuś i Hefalumpy”, „Młody Indiana Jones”, „Piotruś Pan 2”), który także tym razem stworzył piękne, nastrojowe piosenki, czerpiące ze skarbnicy muzyki etnicznej, zwłaszcza celtyckiej.

Pracując nad filmem, jego twórcy czuli na sobie prawdziwe brzemię odpowiedzialności. Nie mogli zawieść oczekiwań małej widowni, która oczekiwała nowych ekscytujących przygód ulubionej postaci, jaką jest Dzwoneczek. „Twórcy pierwszej części wykonali ogromną twórczą pracę, jaką było wykreowanie
całego magicznego świata Przystani Elfów. Dzięki temu my mogliśmy skupić się nad postacią naszej małej bohaterki i jej perypetii - mówi Sean Lurie. - Jądrem całej opowieści jest wątek przyjaźni i wybaczenia. Dzwoneczek i Terencjo kłócą się na początku i dlatego cynka decyduje się na samotną i zwariowaną podróż do nieznanych krain. Tam dopiero docenia wartość przyjaźni - najpierw gdy w jednym z najtrudniejszych momentów przychodzi jej z pomocą świetlik, a później podczas wspaniałej sceny między dwoma trollami”.

„To nasza ulubiona scena - dodaje Hall. - Te dwa szkaradne, na pozór gburowate stworzenia, od stuleci stoją w jednym i tym samym miejscu, broniąc dostępu do swojej krainy. W pewnym momencie wywiązuje się między nimi sprzeczka, podczas której jeden rani uczucia drugiego, ale... natychmiast zaczyna go przepraszać. Okazuje się, że trolle mają w gruncie rzeczy czułe serca i są prawdziwymi przyjaciółmi. Przygladając się tej skądinąd zabawnej scenie Dzwoneczek uświadamia sobie, że podobnie jest z nią i Terencjem i że drobne nieporozumienia nie są w stanie nadwątlić prawdziwej przyjaźni.”

POLSKI DUBBING

W wersji polskiej głosu postaciom użyczyli utalentowani i popularni aktorzy.
W rolach wróżek - ulubionych postaciach dziecięcej widowni - występują:

Natalia Rybicka (Dzwoneczek) - młoda aktorka, która przed kamerami zaczęła występować jeszcze w latach szkolnych. zagrała m.in. w takich serialach jak „M jak miłość”, „Lokatorzy”, „Plebania”, „Samo życie”, „Londyńczycy”. Ma na koncie także spory dorobek filmowy: „Pora mroku” (2008), „Wszystko będzie dobrze” (2007), „Dublerzy” (2006), „Żurek” (2003). Za rolę w tym ostatnim była nominowana do nagrody w kategorii najlepszej drugoplanowej roli kobiecej na 28. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych
w Gdyni.

Tamara Arciuch (Różyczka) - popularna aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, która zdobyła sympatię widzów rolami w serialach, m.in. „Niania”, „Halo Hans”, „Oficer”, „Teraz albo nigdy”, „I kto tu rządzi”. Zagrała wiele ról w przedstawieniach Teatru Wybrzeże w Gdańsku i Teatru Ludowego w Nowej Hucie. Pamiętną kreację stworzyła w filmie Wojciecha Smarzowskiego „Wesele” (2004 r.), grając postać Kaśki Wojnarówny, panny młodej.

Kaja Paschalska (Iskierka) - aktorka telewizyjna, znana przede wszytkim z roli Oli Lubicz w serialu „Klan”, a także wokalistka popowa (ma na swoim koncie dwie solowe płyty). Wystąpiła gościnnie w serialach „Bulionerzy” i „Świat według Kiepskich”.

Katarzyna Glinka (Mgiełka) - w teatrze zadebiutowała w 2002 r. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Znamy ją z takich seriali, jak „Tancerze”, „Barwy szczęścia”, „Pierwsza miłość” , „Kryminalni”.
W 2007 r. brała udział w pierwszej edycji programu „Gwiazdy tańczą na lodzie” i zajęła 3 miejsce. Od września 2008 r. wraz z Robertem Gonerą prowadzi polską edycję teleturnieju Fort Boyard. Jako Hesia występuje w warszawskim Teatrze Polskim w sztuce Dulscy Z.O.O.

Maria Niklińska (Jelonka) - zadebiutowała w 1996 r. w filmie „Tajemnica Sagali” w reż. Jerzego Łukaszewicza. Pojawiła się w wielu popularnych serialach telewizyjnych, m.in. „Klan”, „Kryminalni”, „Pierwsza miłość”, „Ojciec Mateusz”, „Londyńczycy”, „Czas honoru” . Nominowana do nagrody im. Jana Machulskiego
w kategorii „najlepsza aktorka” za rolę w filmie „Czarny” w reżyserii Dominika Matwiejczyka.

Dystrybucja w Polsce: CD PROJEKT

Twoja ocena: Brak Średnia: 10Komentarze do filmu:
Pasek komentarzy top

Mam nadzieje że będą inne części o dzwoneczku i Terencjo bo świetnie do siebie pasują. Fajnie by było gdyby dzwoneczek była zazdrosna o to że jej miejsce zajęła inna wróżka która później zaprzyjaźni się z dzwoneczkiem (ale dzwoneczek ma być na pierwszym miejscu). I fajnie by było gdyby Terencjo pomagał cynce.

Pasek komentarzy top

ta bajka jest bardzo fajna paaaaaaaaaaaaapppppppppaaa.

Pasek komentarzy top

gupie zdięćę

Pasek komentarzy top

Bajka bardzo mi sie mocno podobała że mógłbym ja oglądać codziennie a nawet kilka razy dziennie,to są slowa mojego synka 5 letniego,a nawet mi powiedzial że się w niej zakochał;)pozdrawiamy

Pasek komentarzy top

Oglądalam pierwsza czesc, a druga mam dostac na gwiazdke. Już nie moge się doczekać wyprawy po skarb w drugiej czesci! Pierwsza cz. byla wspaniala.

Pasek komentarzy top

kocham te bajke bardzo lubie natalie rybicka ogladalam dzwoneczek i zaginony skrab raz ale byl super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pasek komentarzy top

Siemka To Ja Mam Nadzieje Że Nie Przeszkadzam Jestem Tak Jak By To Powiedzieć Polibiłam Dzwoneczka I Mam Nadzieje Że Inni Też Go Poliubili No Bo Kto Nie Lubiał By Tak Wspaniałej Odważnej Dziewczyny Ja Myśle Że Każdy Zachował By Się Na Miejscu Dzwoneczka Ona Jest Taka Biedna I Wcalne Nie Jej Wina Że Nie Chciała Się Przyjaźnić Przecież Ona Zrozumiała Ale Mam Nadzieje Że Jesteście Świadomi Tego Że Dzowneczek To Dziewczyna Z Bajki I Tak Naprawdę Dzwoneczek Nie Istnieje Mam Nadzieje Że Przesłanie Prawdy O Przyjaźni Wam Pomoże Przecież Każdy Z Nas Gdyby Zagrał Dzowneczka Zachował By Się Tak Samo Więc Nie Zdziwiła Bym Się Gdy By Dzwoneczek Nagle Chciał Wejść Do Ludziego Świata Bo To Nie Możliwe Mam Nadzieje Że Zrozumiecie To Ci Którzy Myślą Inaczej Myśle Że Jesteście Świadomi Tego Co Robicie Mam Nadzieje Że Nie Chcecie Być Tacy Przecież To Nie Prawda Ale Myśle Że Zrozumiecie Wreszcie Że Dzwoneczek To Bajka Pozdrawiam Rikki Chawick

Pasek komentarzy top

GRATULUJĘ STUDIU KTÓRE TO ZROBIŁO

WSPANIAŁE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POZDRAWIAM

Pasek komentarzy top

GRATULUJĘ STUDIU KTÓRE TO ZROBIŁO

WSPANIAŁE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POZDRAWIAM

Pasek komentarzy top

Bardzo piękny także pomysłowy film. Trochę wzruszenia trochę śmieszności i dowcipów...

UROCZY BARDZO MI SIĘ PODOBAŁ!!!

Pasek komentarzy top

a ja mam JUŻ 2 część :D ZA 24 zł POLECAM

Pasek komentarzy top

;]

Pasek komentarzy top

Dodaj nową odpowiedź

WskazówkiWskazówki
CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na poniższym obrazku.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.

Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.