ocena
6.61
The Crazies

Zwiastun filmu "Opętani" strasznie mnie zaciekawił. Pomyślałam sobie: "wreszcie powstał prawdziwy film grozy, na którym ludzie będą obgryzać paznokcie ze strachu". Zawsze bałam się tych scen, w których jakiś nieznajomy przechadza się w ciemnym domu i ostrym narzędziem rysuje ścianę czy podłogę. Gdy zobaczyłam te straszliwe widły, które widnieją na plakacie tego filmu stwierdziłam: "Tak to będzie film na którym będę umierała ze strachu".

[UWAGA: spoilery!]

Niestety moi drodzy, wprawdzie umierałam, ale nie ze strachu lecz z nudów. Film jest strasznie nudny, a do tego straszliwie głupi. Jak zwykle akcja rozgrywa się w jakimś małym miasteczku. Jak zwykle głównym bohaterem jest szeryf i jak zwykle jest on bardzo szanowany przez mieszkańców. Szkoda, że nie istnieją filmy na których szeryf jest tym złym facetem, którego nikt nie lubi i nie szanuje. No ale wracając do "Opętanych", ów szeryf posiada piękny dom, mnóstwo przyjaciół no i oczywiście żonę, panią doktor, która jest w ciąży. Wszyscy w tym miasteczku kochają się i uwielbiają do czasu gdy na boisko szkole wpada jeden z mieszkańców ze strzelbą. Nikt zbytnio nie panikuje, bo wszak to ich sąsiad znany wszystkim z zapędów do alkoholu ale nie do strzelanin. Niestety posiada on naładowaną broń z której celuje do szeryfa (dziwne, dlaczego akurat do niego). Szeryf bez większego zastanowienia zabija przeciwnika i wtedy się zaczyna. Ludzie zaczynają zamieniać się w zombie i atakują wszystko i wszystkich. Popadają w obłęd wywołany wirusem, który wydostał się z wojskowego samolotu, który rozbił się w okolicy.

Oj straszliwa jest ta historia wiec zaoszczędzę Wam szczegółów. Dodam jedynie , to iż do miasteczka wkracza wojsko, które upora się z straszliwym wirusem. A w jaki sposób to zrobi to domyślcie się sami. Zdradzę Wam jeszcze jedno, nasz ulubiony szeryf i jego żona nie zachorują (może mieli jakąś nową szczepionkę sama nie wiem :) i uratują swoja skórę. No wszak kto będzie stróżem prawa w "Opętanych 2"?

Moja recenzja jest ironiczna, gdyż uważam, iż ten film nie zasługuje na inną recenzję. Gra aktorska jest przeciętna, sceny oklepane no i scenariusz jak w milionach innych filmów z tego gatunku. Nie ma tu scen na których można się bać. A wątek w którym ludzie zamieniają się w zombie wstępuje w naszych kinach zbyt często. Rzadko można obejrzeć horror, który przeraża, który interesuje, który niepokoi. A jak już taki znajdziemy zawsze go porównujemy z dziełami tego samego gatunku.

Autor: Katarzyna Pawłowska

OCENA: 1/10

Zdjęcie: Wikipedia

Twoja ocena: Brak Średnia: 6.6Komentarze do filmu:
Pasek komentarzy top

"i uratują swoja skórę" - obejrzyj ten film jeszcze raz a dokładnie końcówkę to zrozumiesz ze zginą ;) W tym filmie jest przesłanie ale trzeba go zrozumieć.

Pasek komentarzy top

Piła to film z pomysłem, zaskakujący bardzo ciekawy. Ogłaajać go wystąpiła u mnie gęsia skórka. I to jest prawdziwy horror. Wszytskie wymienione przez Pana filmy sprawiały, że może faktycznie nie umierałam ze strachu ale przynajmniej wystąpił u mnie dresczyk emocji. Czego o filmie Opętani nie mogę powiedzieć.

Pasek komentarzy top

Ja pokochałem horrory po oglądnięciu słynnego "Koszmar z ulicy wiązów" (1984)... czyli już trochę czasu temu.Od tamtego momentu pochłonąłem naprawdę dużą ilość filmów tego gatunku i trzeba sobie zdać sprawę , że horrory , to nie tylko strach.
Rozumiem , że klasyka filmu "Piła" , to dla Pani gniot ? Sądząc po wypowiedzi , to tak.Tam nie uświadczymy strachu na żadnej części.Takie filmy jak "hostel" , "teksańska masakra piłą mechaniczną"... i mógłbym tu wymieniać i wymieniać.Czyli cała masa tych filmów zasługuję na ocenę 1/10 gdzie nie gdzie 2/10 , bo nie uświadczyliśmy w nich strachu ? Gratuluję podejścia.Moim zdaniem taki film jak "Piła" jest filmem naprawdę b.dobrym mimo , że nie boimy się oglądając go.Jak pisałem już w poprzednim poście dla takiego filmu trzeba wybrać jakiś gatunek.Gdzie by go Pani umieściła ? Gdzie by Pani umieściła takie filmy jak właśnie "Piła" , "Hostel".. ? Na pewno nie do horroru , bo skoro nie ma w nich strachu nie pasują do tego gatunku...
Horrory , to nie tylko strach chociaż głównie takie jest założenie gatunku.Jednak jeżeli ktoś ogląda dużo horrorów zdaję sobie sprawę , że nie tylko strach ma znaczenie w horrorach.
Za , co wyższą ocenę.. hm.. to już Pani wybór.Jednak jest Pani rodzynkiem w gronie recenzentów którzy ocenili ten film.Znaczy coś jest nie tak :)

Pasek komentarzy top

Witam. Widzę, że dyskutujecie na temat mojej niskiej oceny. Chciałabym podkreślić, że w przypadku horrorów jestem szczególnie wyczulona, gdyż bardzo lubię je oglądać. W przypadku filmów grozy jest zupełnie inaczej niż w przypadku komedii czy filmów przygodowych w których zawsze znajdziemy coś co można ocenić pozytywnie. Wychodzę z założenia, ze na horrorach człowiek musi się bać. Ja osobiście na filmie "Opętani" nie bałam się ani trochę wiec za co mam mu dawać np 4/10. Można oceniać film za muzykę, za grę aktorska, za kostiumy lub za wiele innych rzeczy, ale jeżeli na horrorze nie boimy się ani trochę, nie występuje u nas gęsie skórka, nie jesteśmy zaskoczeni pomysłem, ani przebiegiem zdarzeń to lepiej nie marnować czasu i nie oglądać takiego horroru.

Pasek komentarzy top

Arek czytanie , ze zrozumieniem się kłania ?
Primo: czy ja gdzieś napisałem , że z recenzją się nie zgadzam ? Nie.Na samym początku wręcz napisałem , że zgadzam się prawie ze wszystkim.
Secundo: Gdzie ja napisałem pół ? 5.5 czy 6.5 a może 1.5 ?
Nie pomyślałem , że ktoś może mieć problem z interpretacją ( tam jest przecinek - nie kropka ).W takim razie napiszę jaśniej 5,6/10 oznacza 5 lub 6 /10.To chyba oczywiste...
Na marginesie nawet gdyby... 5.6 nie oznacza połowy :)

Ty owszem możesz go ocenić na 1/10 jeżeli tak uważasz , to jak najbardziej.Ale... ale recenzent jeżeli już podejmuję się recenzowania powinien oceniać obiektywnie.
Uważam , że jak na film o zombie , to nie wypadł żle.Były gorsze filmy traktujące ten temat.
Zgadzam się z Tobą... jeżeli porównam go do dobrego horroru wypada blado.. Bo , to nie jest horror , ale do jakiejś kategorii trzeba było go wrzucić ( ja też bym go wrzucił do horroru , bo gdzie indziej ? komedia ? thiller ? przygodowy ? ). Weżmy choćby na przykład hostel (obojętnie jaka część ) ... ktoś się przy nim bał ? Wątpię... a , to też był horror.
Ja nie uważam , że ten film był jakiś b.dobry czy chociaż dobry... był przeciętny w końcu ocena 5 "lub" 6 stanowi połowę 10 czyli przeciętność.Jednak jak porównuję do niego filmy które podostawały zasłużenie oceny na większości portalach 1/10 czy 2/10 , to gdzie tu logika ? Ocena 1/10 jest jedynie na tym portalu.Dla porównania dałem bardziej prestiżową stronę.Ciekawi mnie jaką ocenę wystawiła by ta Pani recenzując właśnie taki film którego średnia , to 1 lub 2/10... -2/10 ? -5/10 ? Bądżmy poważni...
Przyczepiłem się , bo czytając tą recenzję stwierdziłem "qrde , to musi być "chłam" w końcu mało który film dostaję 1/10.Odwiedziłem jednak inne portale traktujące o tym filmie... i co ? I oceny wyższe.Wręcz dużo wyższe , bo 4 oczka , to jednak sporo.

Pasek komentarzy top

a ja tam sie zgadzam z recenzją. Jeżeli film jest do bani i mi sie nie podoba to oceniam go na1/10. A nie rozumie oceny typu 6,5/10. To dla mnie totalna głupota. Albo coś jest godne polecenia albo totalnie nie nadaje się do oglądania. Zastanawiam się tylko co Johny widzi fajnego w tym filmie i co oznacza to poł w jego ocenie
1-fabuła -oklepana mało zaskakująca ocena 0
2-aktorstwo- 0
3-zoombi -0 :) :)
4-a może dialogi wam sie podobały co ?
5 a może kostiumy?
6-a może zakończenie was zaskoczyło :)

A teraz przypomnijcie sobie jakiś naprawdę fajny i straszliwy horror i porównajcie go do tego horroru. Myślę ze wasza ocena będzie podobna do powyższej recenzji.

Pasek komentarzy top

I co w tym jest...

Pasek komentarzy top

Moim zdaniem ocena powinna być obiektywna a nie zależna od upodobań recenzenta do filmu. Tzn. spodobał mi się film dam 10 analogicznie dam 1... Gdzie tu jakikolwiek obiektywizm ?
Zgodzę się prawie , że wszystkim , co Pani tu napisała. Jednak , co do wałkowania tematów... , to proszę mi powiedzieć jaki gatunek filmów nie jest wałkowany wielokroć ? Co do zombi , to po prostu jeden film o zombi jest lepszy , inny gorszy a filmy o owych stworach wychodzą i będą wychodzić.Jedne będą lepsze inne gorsze.To jak o kosmitach... ile już mamy filmów o kosmitach ? No właśnie...
Ocena jest zdecydowanie zbyt niska i może zniechęcić większość odwiedzających tą stronę osób.Tak jak i mnie... tytuł i fabułą mnie zachęciła/recenzja zniechęciła. Jednak zawsze nie opieram się na jednej recenzji i dla przykładu na "film web" aktualna ocena tego filmu , to 6.2/10.Opinie ludzi są w większości pozytywne.
Także ja dodam od siebie po oglądnięciu tego filmu , iż owszem horror to , to nie jest ( a jestem fanem tego gatunku ).Jednak ja nie żałuje , że oglądnąłem ten film.Moim zdaniem obiektywna ocena filmu oscyluje w granicach 5,6/10.
Dodam , że jestem fanem horroru z prawdziwego zdarzenia a nie zombi.Także jeżeli ktoś oczekuję strachu , to go tutaj nie doświadczy , ale film jako film może nie w pierwszej kolejności , ale warto obejrzeć.Ja się nie nudziłem.
Nie chciał bym swoją wypowiedzią Panią urazić.To nie chodzi o gusta , bo o gustach się nie dyskutuję , także mogła Pani napisać , że Pani film nie przypadł do gustu itd. Jednak ocena filmu powinna być "Obiektywna" a nie wedle widzi mi się recenzenta.

Pasek komentarzy top

Panie Gipson dzięki za uwagi :)
To cud , że ktoś te moje wypociny czyta.:)
Postaram się poprawić :)
I z przekory napisze, że jak obejrzy Pan ten film to czekam na opinie szanownego Pana

Pozdrawiam Kasia:)

Pasek komentarzy top

Pani Katarzyno, jeszcze jeden akapit i można by Pani recenzję pomylić ze scenariuszem filmu... trochę mniej spoilerów, trochę więcej obiektywnych spostrzeżeń - nie tylko pod kątem fabuły. :]
Film obejrzę - zapewne moje odczucia po obejrzeniu go będą podobne jak Pani, ale po przeczytaniu tej recenzji zrobię to z czystej przekory.
Pozdrawiam.

Pasek komentarzy top

Dodaj nową odpowiedź

WskazówkiWskazówki
CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na poniższym obrazku.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.

Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.